4 листопада - свято на честь Казанської ікони Божої Матері: традиції і заборони дня

4 листопада — свято на честь Казанської ікони Божої Матері: традиції і заборони дня

Що ні в якому разі не можна робити в свято, яке відзначали ще наші предки. Об этом сообщает tribun.in.ua со ссылкой на СМИ.

У понеділок, 4 листопада, весь православний світ влаштовує свято на честь Казанської ікони Божої Матері (за старим стилем — 22 жовтня). Ікона шанується як чудотворна. Також за народним календарем у цей день відзначається свято Казанська осіння.


Казанська ікона Божої Матері 4 листопада: заборони свята


Варто відзначити, що свято Казанської ікони Божої Матері завжди було важливою датою. Воно вважалося свого роду кордоном між осінню і справжньою зимою. З цього дня наші предки чекали на настання морозів. У народі судили про погоду за прикметами: якщо восени знімали хороший урожай, то готувались до суворої зими. При цьому якщо у цей день піде дощ, то це означає швидке настання зими.


Ще в цей день традиційно влаштовували пишні весілля. Вважалося, що хто на Казанську одружиться, той щасливим буде все життя. Відзначається, що відмовляти в пропозиції руки і серця на свято не прийнято.


Крім того, про вдалий шлюб у народі складали безліч цікавих прислів’їв та прикмет: "Вибирай корову по рогах, а дівку по родах (по батьках)"; "Добра дружина та жирні щі — іншого добра не шукай"; "Одружитися швидше — вдома прибутковіше".


У разі, якщо ж молоду дівчину заміж ніхто не кликав, вона здійснювала спеціальний обряд. Потрібно було встати зі світанком і відправитися в березовий гай, щоб знайти лист, обгорнутий в іній. У такий лист було прийнято дивитися, немов у дзеркало. Це робилося для того, щоб стати привабливою для майбутнього нареченого.


Крім того, Казанська осіння вважалася періодом розрахунків за виконані будівельні роботи. Залишати робочого без оплати було не можна. Це був останній день, коли власники будинку могли розрахуватися зі всіма робітниками.


За матеріалами порталу Znaj.ua


Джерело статті: “https://zt.20minut.ua/kul-tura/4-listopada---svyato-na-chest-kazanskoyi-ikoni-bozhoyi-materi-traditsi-10961799.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя